Cuda w historii Kościoła umacniają wiarę cz. I

07-09-2020

Nadprzyrodzone zdarzenia, to co w ludzkiej głowie się nie mieści a logika nie pozwala wyjaśnić określa się mianem cudu. Takie zdarzenia są przypisywane siłom wyższym. Kościół posiada takich cudów niezliczoną ilość, które zostały obalone ale też takie, które nie zostały wyjaśnione. Największe cudy Kościoła poniżej

  1. Nienaruszone zwłoki- by zwłoki uznać za takie nie mogą zostać poddane procesowi balsamacjii oraz muszą zachować swoją giętkość jak we śnie. Najsławniejszym takim świętym jest Bernadetta- za życia doświadczyła objawień.
  2. Teresa Neumann- kobieta była stygmatykiem. Pojawiały jej się rany na ciele jak rany Chrystusowe w okresie wielkiego postu i co czwartek o północy krwawiły aż do zmartwychwstania w niedzielę. Odzyskał wzrok w dniu beatyfikacji swojej imienniczki. Przez 40 lat nie spożywała nic innego oprócz jednej dziennie eucharystii. Przez kilkanaście lat nie piła również wody nie wykazując żadnych symptomów chorobowych. W okresie gdy Teresa nie jadła i nie piła jej masa ciała nie uległa zmianie a stan zdrowia pozostał bez zmiany.
  3. Objawienia w Lourdes- objawienia dostała dziewczynka, która zbierała drewno. Matka boska ukazała się jej 17 razy oraz wskazała źródło wody, która da wieczne życie.
  4. Ojciec PIO- był stygmatykiem i chodź chciał cierpieć w ukryciu świat usłyszał o nim już w 1919 roku. Osoby, które miały okazję przebywać w jego pobliżu zauważyły iż oprócz stygmatów ojciec PIO wykazywał dar bilokacji oraz uzdrawiania, proroctw, lewitacji i cudów. Jego ciało jest wystawione w San Giovanii Rotondo